Ukraiņu zāļu “tulkotājs”

Ukraiņu zāļu “tulkotājs”

14.04.2022.
Krievijas karadarbības Ukrainā rezultātā veidojoties lielai ukraiņu bēgļu plūsmai uz daudzām valstīm, aktuāli ir arī spēt nodrošināt bēgļu ārstniecības turpināšanu. Lai palīdzētu veselības aprūpes speciālistiem, farmaceitiem un pacientiem jaunajās mītnes valstīs piemeklēt atbilstošus – ukraiņu medikamentiem ekvivalentus – medikamentus, ir izveidots zāļu “tulkotājs”.

“Tulkotājs” pieejams interneta vietnē https://ukrainemedlist.solutions.iqvia.com/. Tajā ievadot ukraiņu recepšu medikamenta nosaukumu vai molekulas nosaukumu, iespējams uzmeklēt tam ekvivalentus produktus, kas pieejami Eiropas valstīs. “Tulkotājs” aptver recepšu medikamentus un informāciju par to pieejamību 17 Eiropas valstīs,  tajā skaitā  – Latvijā.

Zāļu “tulkotāju” izveidojusi farmācijas tirgus datu analīzes kompānija “IQVIA” sadarbībā ar ārstniecības pētniecības uzņēmumu “Proxima”, kas nodrošinājis ukraiņu zāļu datus.

Latvijas Patentbrīvo medikamentu asociācija aicina gan speciālistus, gan jebkuru, kurš saskaras ar šādu situāciju un iespēju sniegt palīdzību, piemēram, informējot, izmantot šo zāļu tulkotāju atbilstošu zāļu pieejamības nodrošināšanai ukraiņiem.